Je dobrý být trochu kyselá!

Zjistěte s pH papírkem, jak a jestli vůbec je kyselá vaše pochva a vyhněte se tak intimním problémům.

Ty jsi zase kyselá!

Jsem! A díky za to!

Tak sláva!

Ironie? Vůbec ne. Kyselost je naše nová přednost.

Stupnice pH s hodnotami 0 až 14 určuje kyselost či zásaditost prostředí. Neutrální hodnotou je tedy 7. Jenže tady o neutralitu nejde, neutrální tóny si schovejte na nehty nebo do vašeho šatníku, tentokrát je dobré být trochu kyselá! Správná hodnota pH pochvy se totiž pohybuje někde mezi 3,8 a 4,5. Vychýlení jakýmkoliv směrem pak přináší nepříjemnosti, přesněji vaginální infekce.

Zjistěte s pH papírkem, jak a jestli vůbec je kyselá vaše pochva.

Vyhnete se tak intimním problémům.

Udržet si tu správnou kyselost dá zabrat! Mají na to vliv hormony, životní styl a další. Kyselé prostředí nedělá dobře ani spermiím, ejakulát je proto zásaditý a pomáhá tak spermiím přežít. Pro spermie dobře, jenže co vy? Pokud se tedy nesnažíte zrovna otěhotnět… Jenže to také souvisí! Možná to nejde příliš dlouho kvůli vašim vleklým infekcím a příliš kyselému prostředí. Zkrátka všechno souvisí se vším.

pH papírky vám v tomto ohledu mohou změnit život. Nebo alespoň výrazně ulehčit. Jednoduchou kontrolou pH ve vaší pochvě se o sobě můžete ledacos dozvědět a také předejít velkému množství problémů.

„Změřit pH je stejně jednoduché, jako si změřit teplotu. Každá žena, která mívá diskomfort nebo vaginální infekce, by měla mít indikační pH papírky v lékárničce. Když je vystavena většímu riziku infekce, třeba když se koupe v bazénu nebo se neuhlídá v jídle, změří pH a může se včas zaléčit, aniž by infekce propukla,“ vysvětluje MUDr. Daniel Leško.

Předejděte infekcím

Jste dost kyselá?

Indikační pH papírky
pro testování

Změřte si pH vaší pochvy a budete vědět na čem jste. Ideální je být v tomto případě více kyselá než zásaditá. Zásadová ale zůstaňte i nadále!

5x pH papírek

2x GYNELLA Intimate Wash (10 ml) a malé překvapení

Poskytuje prevenci proti vaginálním infekcím a zánětům

103 Kč s DPH

Vyšlo vám pH 3,8 až 4,5?

Pak je vše v nejlepším pořádku a jste tak akorát kyselá! Tyto hodnoty značí zdravé vaginální prostředí, které je chráněno před zavlečením nepřátelských bakterií. Co dělat, aby tomu tak bylo i nadále? Něco můžete ovlivnit i vy sama správnou hygienou nebo stravou, ve které nepřevažují sladkosti, bílé pečivo, alkohol a polotovary. Na pH mají vliv i hormonální změny jako těhotenství, menopauza či menstruace. A také stres. Základem je dodržovat nejdůležitější přikázání každé z nás. Po sexu vyčůrat a osprchovat! A i kdyby si snad chtěl váš partner tentokrát povídat, tohle musí mít vždy přednost.

Produkt pro vás:

Hodnocení (126)

GYNELLA Flora

Bránit se musí umět každý. I vaše vaginální mikroflóra. Díky těmto probiotikům prakticky nic nehrozí. Vagině. Vy i tak raději třeba nechoďte potmě sama.

411 Kč

Vyšlo vám pH vyšší než 4,5?

Tak to není úplně dobré. Ve vaší pochvě se děje něco, co není tak úplně žádoucí a je nejvyšší čas s tím začít něco dělat. pH nad 4,5 znamená nejčastěji bakteriální vaginózu, která je doprovázena i zápachem a šedým výtokem. Hodnota vyšší než 5 nebo 6 značí výskyt Streptokoka skupiny B, Stafylokoka nebo bakterie Escherichia coli. Dost možná vás trápí i nazelenalý nebo nažloutlý výtok, který až hnilobně zapáchá. Když je nejhůř, řeší bakteriální infekce gynekolog za pomoci širokospektrálních antibiotik, ale pH pochvy lze velmi efektivně napravit i pomocí přípravků GYNELLA.

Produkt pro vás:

Gynella Silver Caps

Hodnocení (208)

GYNELLA Silver Caps

Podporuje léčbu a hojení, řeší problémy. Ideální partner. Taky nezabírá téměř žádné místo, vejde se do kabelky, dělá vše, co slíbí. Prostě jak říkám, ideální partner.

513 Kč

Sladká umí být každá,
vy buďte spíše kyselá!

„Léčba diskomfortu je hlavně cestou za sebepoznáním. Je důležité, aby žena znala sebe sama a vypozorovala, které věci ji nedělají dobře. Zaznamenávat si i detaily, které na první pohled nehrají roli a spolupracovat s lékařem, bez toho se lze zbavit obtíží jen velmi těžko,“ dodává MUDr. Daniel Leško.